Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Ja no elektrības staba nācās noņemt stārķa ligzdu

J
jautā:
09. martā, 2021
Ilze

Labdien! Puteņa laikā elektrības stabam norāva vadu, atbrauca elektriķi un laboja, bet noņēma stārķa ligzdu. Vai un kur rakstīt iesniegumu, lai ligzdu (pārliek uz jauna staba) atjauno?

A
atbild:
16. martā, 2021
AS "Sadales tīkls"
Artis Kubliņš, vides pārvaldnieks

Gaisvadu elektrolīniju balsti ir stārķu iecienīta vieta, kur vīt ligzdas, un reizēm “Sadales tīklam” ir jālemj par stārķu ligzdu noņemšanu, tostarp situācijās, kad nepieciešams novērst elektrolīniju bojājumus, atjaunojot elektroenerģijas piegādi klientiem. No balstiem noņemtās ligzdas uzņēmums uz jauna balsta nenovieto, jo gadījumā, ja stārķi pēc atgriešanās no siltajām zemēm lems veidot ligzdu konkrētajā vietā, tie uz izraudzītā balsta uzvīs jaunu ligzdu. Parasti jaunu ligzdu stārķis uzbūvē dažu dienu laikā.