Lasīšanai: 1 minūte

Bezmantinieka auto pagalmā – kā rīkoties

J
jautā:
08. martā, 2021
Olga

Ko darīt, ja mājas pagalmā novietots transportlīdzeklis, kura īpašnieks ir miris, bet mantinieku nav?

A
atbild:
16. martā, 2021

Saskaņā ar Civillikuma 693. pantu likumā ir noteikti mantojuma pieņemšanas termiņi. Ja mantinieki nav pieteikušies vai arī ir atraidījuši mantojumu, zvērināts notārs izbeidz mantojuma lietu un konstatē, ka manta atzīstama par bezmantinieka mantu, un saskaņā ar Civillikuma 416. pantu tā piekrīt valstij.

Konkrēti par pagalmā pamesto auto jūs varat vērsties ar iesniegumu pašvaldības policijā.