E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 22643
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Tieslietas

Naudas soda apmaksa neliedz pārsūdzēt lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā

J
jautā:
04. martā, 2021
Līga

Labdien! Pēc jaunā AAL sanāk, ka izpildītu sodu (piemēram, samaksāta soda nauda) nedrīkst pārsūdzēt. Kā rīkoties ārzemniekam, ja viņš ir izdarījis pārkāpumu ceļu satiksmes jomā un uzreiz nav samaksājis sodu, tādēļ policija viņu ir aizturējusi vai robežsardze atņēmusi vadītāja apliecību līdz soda naudas nomaksai? Ja viņš nesamaksā soda naudu, tad turpina ceļu bez vadītāja apliecības, taču, ja samaksā, lai dabūtu apliecību, pārsūdzēt lēmumu vairs nevar, ja arī nepiekrīt tam. Vai šī norma nav diskriminējoša ārzemniekam?

A
atbild:
27. maijā, 2021
Sandis Zellis
jurists

No Administratīvās atbildības likuma neizriet, ka nebūtu pārsūdzams administratīvā pārkāpuma lietā pieņemts lēmums par naudas soda piemērošanu, ja konkrētais naudas sods jau ir apmaksāts. Atbilstoši Administratīvās atbildības likuma 159. panta pirmajai daļai administratīvā pārkāpuma lietā pieņemtais lēmums stājas spēkā ar brīdi, kad beidzas termiņš tā pārsūdzēšanai un tas nav pārsūdzēts, bet, ja lēmums ir pārsūdzēts, – ar brīdi, kad sūdzība ir noraidīta.

Ievērojot minēto, naudas soda apmaksa nav priekšnoteikums, lai attiecīgais lēmums administratīvā pārkāpuma lietā stātos spēkā un tas vairs nebūtu pārsūdzams. Līdz ar to likumdevēja izstrādātais naudas soda izpildes nodrošinājuma līdzeklis (minētā likuma 265. pants), aizturot transportlīdzekļa vadītāja – ārzemnieka – apliecību līdz naudas soda apmaksai, jūsu norādīto apstākļu dēļ neliedz īstenot ārzemnieka procesuālās tiesības pārsūdzēt attiecīgo lēmumu par naudas soda piemērošanu.

Papildus norādu, ka saskaņā ar minētā likuma 168. panta pirmo daļu administratīvā pārkāpuma lietā pieņemto lēmumu persona var pārsūdzēt augstākai amatpersonai 10 darbdienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas. Savukārt atbilstoši minētā panta trešajai daļai augstāka amatpersona sūdzību neizskata, ja personai nav subjektīvo tiesību iesniegt sūdzību vai arī ir nokavēts pārsūdzēšanas termiņš.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 237 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU