TĒMA: Mājoklis

Tiešie norēķini par komunālajiem pakalpojumiem

J
jautā:
15. februārī, 2021
Inga

Paldies par atbildi uz jautājumu Nr. 22502. Norādu informāciju, kuru savā jautājumā nebiju minējusi pirmajā reizē. Rēķins tiek saņemts elektroniski. Ir tiešais norēķins ar ūdenssaimniecību. Pakalpojuma sniedzējs aizliedz interneta bankas maksājuma uzdevumā norādīt ūdensskaitītāja rādījumus. Paldies par atbildi.

A
atbild:
16. februārī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Komunālo pakalpojumu sniedzējam ir tiesības par rēķina sagatavošanu un maksājumu saņemšanas administrēšanu iekasēt papildu maksu. Ar likumdošanu šīs maksas lielums nav noteikts. Jūsu gadījumā ieteiktu vērsties pie komunālo pakalpojumu sniedzēja, lai lūgtu pamatojumu, kāpēc par rēķina saņemšanu ir jāmaksā papildu 2 eiro.

LV portāls vairākkārt ir akcentējis, ka tiešo norēķinu slēgšana iedzīvotājiem sanāk dārga. Lai gan grozījumi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, kas stājās spēkā 2014. gada 15. janvārī, ļauj slēgt līgumu par tiešajiem norēķiniem ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem, šādu iespēju izmanto ļoti maz klientu.