Lasīšanai: 1 minūte

Kas var saņemt bezdarbnieka palīdzības pabalstu

J
jautā:
12. februārī, 2021
Ingrīda Šarakina

Labdien! Vai man ir iespējas pieprasīt bezdarbnieka palīdzības pabalstu, ja mana bezdarbnieka pabalsta pēdējā izmaksa bija 2021. gada janvārī?

A
atbild:
25. februārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja iepriekš piešķirtā bezdarbnieka pabalsta izmaksas periods pašreiz ir beidzies, bet ar Covid-19 saistīto apstākļu dēļ nav iespējams atgriezties darbā vai gūt ienākumus no saimnieciskās darbības un saglabājas bezdarbnieka statuss, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) var pieprasīt vienreizēju bezdarbnieka palīdzības pabalstu.

Bezdarbnieka palīdzības pabalstu piešķir un izmaksā par četriem mēnešiem, bet ne ilgāk kā līdz 2021. gada 30. jūnijam.

Lai pieprasītu pabalstu, jāiesniedz iesniegums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.