Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai var saņemt apdrošināšanas atlīdzību

J
jautā:
09. februārī, 2021
Zaneta

Uz mana vārda ir nokārtota mājas apdrošināšana, un no trauku mazgājamās mašīnas mājā ieplūda ūdens. Es tur nedzīvoju, dzīvo dēls. Vai varu dabūt atlīdzību?

A
atbild:
11. februārī, 2021

Visvieglāk to var noskaidrot, pajautājot savam apdrošinātājam. Tāpat minētā informācija atrodama polisē un tai pievienotajos noteikumos – gan iekļautie riski, gan izņēmumi, kad atlīdzību neizmaksā, gan tas, vai segums ir spēkā arī tad, ja apdrošinātais īpašumā nedzīvo, un vai nepieciešams īres līgums. Šis risks polisē varētu būt formulēts kā, piemēram, ūdens noplūde (no inženierkomunikācijām). Jāsaprot arī negadījuma cēlonis, jo viens izņēmums, kad atlīdzību var neizmaksāt, bieži ir paša īpašnieka vai viņa nolīgto personu nekvalitatīvi veiktie darbi.