Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Vai apdrošinātājam jāiesniedz čeks

J
jautā:
05. septembrī, 2024
Egils

Labdien! Vai apdrošinātājam ir tiesības pieprasīt maksājuma dokumentus (bankas maksājuma uzdevumu) par man sniegtajiem ārstniecības pakalpojumiem gadījumā, ja ir iesniegts rēķins? Vai nepietiek ar rēķinu? Par čeku maksājuma uzdevums nav jāiesniedz, lai gan maksātājs arī var būt cits.

A
atbild:
10. septembrī, 2024

Apdrošinātājs prasa maksājuma uzdevumu, lai pārliecinātos, ka rēķins ir apmaksāts. Izrakstīts rēķins neapstiprina maksājuma faktu. Savukārt attiecībā uz kases čeku papildu dokumenti nav nepieciešami, jo čeks apliecina maksājuma veikšanu.