E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27373
Lasīšanai: 3 minūtes

Apstāšanās un stāvēšanas aizlieguma ceļa zīmju lietošana

J
jautā:
16. septembrī, 2022
Eriks

Labdien! Jautājums par ceļu satiksmes noteikumiem. Atbilstoši CSN 285.27. punktam 849. papildzīme nozīmē “Pārējā informācija”. Tā norāda informāciju, kuru nesatur pārējās papildzīmes (atceļ apstāšanās un stāvēšanas aizliegumu 326., 327., 328., 329. zīmes darbības zonā transportlīdzekļiem ar speciālajām atļaujām (vadītājam auto salonā pie priekšējā stikla jānovieto stāvvietas īpašnieka vai pārvaldītāja izdota attiecīga satura atļauja), norāda laikposmu, kurā atļauts iekraut un izkraut kravu u. tml.). Ko šī punkta izpratnē nozīmē “stāvvietas īpašnieks”? Vai viņam arī ir nepieciešama speciāla atļauja, kuru viņš izsniedz pats sev? Vai 849. papildzīmi var lietot kopā ar 523. ceļa zīmi? Paldies!

A
atbild:
24. oktobrī, 2022

Šo noteikumu izpratnē ikviens transportlīdzekļa vadītājs, kurš ir novietojis automašīnu 326., 327., 328., 329. ceļa zīmju darbības zonā (kur šo zīmju darbība ir papildināta ar 849. papildzīmē norādītajiem izņēmumiem), ievieto automobiļa salonā (pie priekšējā stikla) stāvvietas īpašnieka vai pārvaldītāja izdotu attiecīga satura atļauju. Stāvvietas īpašnieks ir fiziska vai juridiska persona, kurai šajā ceļa darbības zonā ir nekustamā īpašuma īpašumtiesības vai tiesības noteikt satiksmes organizāciju uz līguma pamata. Ja attiecīgā īpašuma īpašnieks ir izsniedzis vairākas atļaujas dažādiem transportlīdzekļiem vai ja viņš ir vienīgā persona, kurai ir tiesības novietot auto šajā zonā, arī tad transportlīdzekļa vadītājs izpilda ceļu zīmju norādījumus par atļauju novietošanu auto salonā. Pretējā gadījumā tiek uzskatīts, ka transportlīdzeklis ir novietots, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumu prasības.

Ministru kabineta 2015. gada 2. jūnija noteikumos Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” noteikts, ka 523. ceļa zīme “Stāvēšanas aizlieguma zona” nosaka tos pašus ierobežojumus, kas paredzēti 327. ceļa zīmē (tikai aptverot visu teritoriju, kurā darbojas konkrētā zona), tādējādi minēto zīmju kopīgas lietošanas jomā nav konstatēta pretruna, tas ir pieļaujami.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 188 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU