Lasīšanai: 1 minūte

Lai pārbūvētu verandu, būvvaldē jāiesniedz projekts

J
jautā:
04. februārī, 2021
Sarmīte

Labdien! Vēlos ārpus pilsētas nojaukt līdz fundamentam mājas verandu, jo tā ir ļoti veca, sliktā stāvoklī (ir zemesgrāmata), un uzcelt jaunu, nedaudz lielāku (apmēram 2 m uz vienu pusi un 3 m uz otru pusi). Kā man ir jārīkojas, kādas atļaujas nepieciešamas, kāds būvniecības veids tas būs?

A
atbild:
09. februārī, 2021
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Verandas nojaukšana un jaunas verandas izbūve ir pārbūve. Atbilstoši Būvniecības likuma 1. panta 9. punktam pārbūve ir būvdarbi, kuru rezultātā ir mainīts būves vai tās daļas apjoms vai pastiprināti nesošie elementi vai konstrukcijas, mainot vai nemainot lietošanas veidu. Pārbūvi ierosinot, atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi” 31. punktam ir jāiesniedz būvvaldē būvprojekts minimālā sastāvā.