Vai ar Lielbritānijā iegūtām tiesībām drīkst apmācīt personu vadīt transportlīdzekli

J
jautā:
16. janvārī, 2021
Keita

Labdien! Vai likums atļauj braukt ar mācību braukšanas atļauju, ja blakussēdētājam ir Anglijā iegūtas tiesības ar vairāk nekā 3 gadu stāžu?

A
atbild:
13. aprīlī, 2021
Linda Ņikona
LV portāls

Ceļu satiksmes likuma 22. panta trešā daļa paredz, ka individuāli apmācīt personu vadīt transportlīdzekli, neveicot komercdarbību, atļauts transportlīdzekļu vadītājiem:

  • kuru attiecīgās kategorijas vadītāja stāžs ir vismaz trīs gadi;
  • tikai ar A1, A, B1, B un traktortehnikas vadītāja apliecību kategorijām atbilstošiem transportlīdzekļiem.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 22. panta piekto daļu mācību braucieni atļauti personām, kurām ir ceļu satiksmes noteikumu pamatzināšanas. Sākotnējai mācību braukšanai jānotiek norobežotos laukumos.

Tāpat norādāms, ka, piedaloties ceļu satiksmē, personai, kura mācās braukt ar mehānisko transportlīdzekli (izņemot trolejbusu), jābūt klāt braukšanas mācību atļaujai vai dokumentam par tiesībām vadīt mehāniskos transportlīdzekļus. Pēc policijas darbinieku pieprasījuma attiecīgās personas pienākums ir uzrādīt šo dokumentu.

Kā norāda Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Komunikācijas departamenta pārstāve Ieva Bērziņa, jebkura persona, kurai ir atbilstošs stāžs un atbilstošas kategorijas vadītāja apliecība, drīkst mācīt topošo autovadītāju vadīt transportlīdzekli.