Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai ir jāapmaksā ikgadējie rēķini par atkritumu apsaimniekošanu

J
jautā:
14. janvārī, 2021
Olga

Labdien! Šobrīd nedzīvoju Latvijā, deklarētā dzīvesvieta ir ārzemēs. Man pieder vasaras māja Olaines novadā, ir parakstīts līgums par atkritumu apsaimniekošanu. Vai man ir jāapmaksā ikgadējie rēķini, kas būtībā iekļauj sevī atkritumu maisu iegādi? Maisi man vēl stāv no iepriekšējiem gadiem, jo vasarnīcā neviens nedzīvo. Paldies!

A
atbild:
15. janvārī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Atkritumu apsaimniekošanas likuma 16. panta pirmās daļas 1. punkts nosaka: sadzīves atkritumu sākotnējais radītājs vai valdītājs piedalās pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu apsaimniekošanā, tai skaitā atkritumu dalītajā savākšanā, ievērojot normatīvos aktus par atkritumu apsaimniekošanu (arī pašvaldības izdotos saistošos noteikumus) un noslēdzot līgumu par sadzīves atkritumu savākšanu un pārvadāšanu ar atkritumu apsaimniekotāju, kurš ir noslēdzis attiecīgu līgumu ar pašvaldību atbilstoši šā likuma 18. pantam.