E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 22229
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Tieslietas

Mazāk smaga nozieguma noilgums paredzēts Krimināllikumā

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. janvārī, 2021
Juris

Labdien! 2017. gada septembrī mani apturēja ceļa policija par auto vadīšanu bez tiesībām, un tika ierosināta administratīvā lieta, bet vēlāk, saņemot medicīnisko izrakstu, tika redzēts, ka man tajā brīdī bija 1,31 promile. Tā iemesla dēļ 2018. gada martā tiesā saņēmu lēmumu par to, ka administratīvā lieta tiek izbeigta un tajā pašā laikā tiek sākta krimināllieta par krimināllikuma 262. panta 1. nodaļas, jo tika konstatēts, ka, vadot auto, biju lietojis alkoholu. Šobrīd ir 2021. gads, bet ar mani joprojām neviens nav kontaktējies, neesmu saņēmis nevienu pavēsti. Arī apskatot visu informāciju portālā manas.tiesas.lv, tiek uzrādīts, ka pēdējā darbība bija administratīvās lietas izbeigšana, un nekādu informāciju par krimināllietas uzsākšanu vai tās darbībām neesmu saņēmis. Cik ilgā laikā iestājas tāda apmēra krimināllietas noilgums? Kāda iemesla dēļ vairākus gadus neviens ar mani nav kontaktējies vai centies sūtīt jebkāda veida informāciju? Un kā jūs ieteiktu man rīkoties šajā situācijā? Paldies!

A
atbild:
18. janvārī, 2021
Olga Lauva
juriste
Vēršam uzmanību, ka sniegtā atbilde ir informatīva un nav saistoša tiesību piemērotājiem.

Krimināllikuma 262. panta pirmās daļas paredzētais noziedzīgais nodarījums atbilstoši Krimināllikuma 7. panta trešās daļas noteiktajai noziedzīgo nodarījumu kvalifikācijai ir mazāk smags, tīšs nodarījums, par kuru šajā Krimināllikumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku, ilgāku par trim mēnešiem, bet ne ilgāku par trim gadiem, kā arī nodarījums, kurš izdarīts aiz neuzmanības un par kuru šajā likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku, ne ilgāku par astoņiem gadiem.

Atbilstoši Krimināllikuma 56. panta pirmās daļas 3. punktam personu nevar saukt pie kriminālatbildības, ja no dienas, kad tā izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, pagājis laiks: pieci gadi no mazāk smaga nozieguma izdarīšanas dienas.

Svarīgs ir apstāklis, lai persona varētu saņemt pavēstes no tiesībsargājošām iestādēm, tai ir pienākums būt sasniedzamai ar likumu savā deklarētajā dzīvesvietā. Ja persona nav sasniedzama deklarētajā adresē, tas ir uzskatāms par pašas personas atbildību.

Lai radītu skaidrību šajā jautājumā, ieteiktu jums sazināties ar Valsts policiju, saziņai, izmantojot mājaslapu: https://www.vp.gov.lv/lv/ka-zinot-policijai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 213 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas