Lasīšanai: 1 minūte

Trūcīgas personas minimālo ienākumu slieksnis ir noteikts likumā

J
jautā:
05. janvārī, 2021
Eva

Labdien! Kurā likumā vai Ministru kabineta noteikumos (kurā tieši likuma vai noteikumu punktā) ir rakstīts , ka trūcīgas personas ienākumu līmenis nevar pārsniegt 272,00 eiro vienai personai?

A
atbild:
11. janvārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 33. pantā (“Minimālo ienākumu sliekšņi sociālās palīdzības sniegšanai”) noteikts:

(1) garantētais minimālais ienākumu slieksnis ir 109 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 76 eiro pārējām personām mājsaimniecībā;

(2) trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksnis ir 272 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 190 eiro pārējām personām mājsaimniecībā;

(3) maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni katra pašvaldība ir tiesīga noteikt ne augstāku par 436 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 305 eiro pārējām personām mājsaimniecībā, bet ne zemāku par šā panta otrajā daļā noteikto trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksni.