Lasīšanai: 1 minūte

Vai tikko atvērtu mazkapitāla SIA var reģistrēt PVN maksātāja statusā

J
jautā:
04. janvārī, 2021
Jānis

Labdien! Vai tikko atvērtu mazkapitāla SIA var reģistrēt PVN maksātāja statusā, vai arī ir kādi ierobežojumi?

A
atbild:
06. janvārī, 2021
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

SIA nodibināšana jums neliedz reģistrēties kā PVN maksātājam, ja vien plānojat veikt ar PVN apliekamus darījumus. Sākotnēja reģistrācija ir brīvprātīga.

Reģistrācija būs obligāta tad, kad ar PVN apliekamā piegādes kopējā vērtība iepriekšējo 12 mēnešu laikā sasniegs vai pārsniegs 40 000 eiro.

Papildus jāpievērš uzmanība: ja tiek plānoti darījumi ar Eiropas Savienības (ES) darījumu partneriem (saņemti/sniegti pakalpojumi ES vai ES tiek iepirktas preces), arī šādos gadījumos var iestāties apstākļi, kad obligāti jāreģistrējas kā PVN maksātājam.

Vairāk informācijas par reģistrāciju PVN maksātāju reģistrā aicinām skatīt VID mājaslapas sadaļā “Nodokļi – Pievienotās vērtības nodoklis” šeit