Lasīšanai: 1 minūte

Jāsedz nodeva par ierakstu zemesgrāmatā

J
jautā:
06. decembrī, 2020
Kristīne

Labdien! Manas vecmāmiņas vīrs (vecmāmiņa ir mirusi) pateicībā par viņa aprūpēšanu vēlas man mantojumā atstāt savu nekustamo īpašumu. Vai man, pieņemot šo mantojumu, būs jāmaksā ienākuma nodoklis? Vai arī jāsedz tikai zemesgrāmatas noteiktās nodevas?

A
atbild:
13. janvārī, 2021
Laura Studente
LV portālam

Ienākuma nodoklis mantiniekiem nav jāmaksā, bet, kā jau norādījāt, būs jāsedz valsts nodeva par nekustamā īpašuma tiesību nostiprināšanu mantiniekam zemesgrāmatā. Tā jāsedz, ja mantotā nekustamā īpašuma vērtība pārsniedz 10 minimālās mēnešalgas.

To sedz šādā apmērā:

  • kopā ar mantojuma atstājēju dzīvojušajiem pirmās, otrās un trešās šķiras mantiniekiem – 0,25% no mantotā nekustamā īpašuma vērtības;
  • pārējiem pirmās un otrās šķiras mantiniekiem – 0,5% no mantotā nekustamā īpašuma vērtības.

Tāpat būs jāsedz arī kancelejas nodevas un notāra izdevumi.