TĒMA: Mājoklis

Kā kopmītnēs lietot koplietošanas telpas

J
jautā:
16. novembrī, 2020
Stefānija

Labdien! Dzīvoju kopmītņu tipa mājā, kurā katram iedzīvotājam ir sava istabiņa, bet ir koplietošanas telpas (virtuve, mazgātuve, WC). Vai kādos MK noteikumos, iespējams, likumos, ir noteikts, ka tiek nodalītas sieviešu un vīriešu tualetes? Ka vīriešiem nebūtu vēlams vai ieteicams doties uz sieviešu tualetēm. Savādāk īrniece saka, ka, ja jau dzīvojam kopmītnēs, tad viss ir kopīgs. Vēlos piebilst, ka ir uzlīmes, kuras ir sieviešu tualetes un kuras ir vīriešu tualetes.

A
atbild:
20. novembrī, 2020

Šobrīd normatīvajos aktos nav šis nodalījums iekļauts. Bet jaunajā būvnormatīvā “Būtiskās prasības būvēm”, pie kura šobrīd strādājam un kuru plānots pieņemt līdz nākamā gada jūnijam, šis tiks risināts. Protams, vēl būs jāskatās, kā jaunais regulējums skars esošās uzbūvētās būves. Bet kāds risinājums varētu būt iekļauts pārejas noteikumos.