TĒMA: Nodokļi

Vai ienākumu no kriptovalūtas apliek ar nodokļiem

J
jautā:
13. novembrī, 2020
Jānis Edvards Balodis

Labdien. Man ir jautājums saistībā ar kriptovalūtām. Ja es hobiju līmenī nodarbojos ar kādu kriptovalūtas rakšanu un saņemu, piemēram, 40 centus dienā, tad kā notiek nodokļu maksāšana un kā es to piesaku? Ar cieņu, valsts pilsonis.

A
atbild:
19. novembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja fiziskā persona ģenerē virtuālo valūtu, šāds ienākums tiek klasificēts kā ienākums no saimnieciskās darbības un ir apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli no saimnieciskās darbības.

Ienākums no virtuālās valūtas pārdošanas ir ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekams ienākums kā ienākums no kapitāla pieauguma, ja fiziska persona nav šīs valūtas ģenerētāja.

 Šī un cita informācija saistībā ar nodokļu piemērošanu izklāstīta Valsts ieņēmumu dienesta Vadlīnijās “Nodokļu un grāmatvedības normatīvā regulējuma piemērošanu darījumiem ar virtuālo valūtu”. Vadlīnijas pieejamas VID tīmekļa vietnē sadaļā “Kriptovalūtas”.

 VID materiālos ir arī informācija nodokļu piemērošanas jautājumos “Fiziskas personas darbības ar kriptovalūtām”.

 Par nodokļu piemērošana konkrētā situācijā varat arī uzzināt, sazinoties ar VID.