Lasīšanai: 1 minūte

Parādu atmaksa, ja pazaudēts darbs

J
jautā:
13. novembrī, 2020
Ilze

Labdien. Vēlējos noskaidrot jautājumu par kredīta piedzinējiem. Vai ir iespējams vienoties ar viņiem par parāda piedziņas apturēšanu uz laiku, ja nav gūstamo ienākumu (pazaudēts darbs)?

A
atbild:
17. novembrī, 2020
Laura Studente
LV portālam

Ārpustiesas parādu piedziņu regulē Parādu ārpustiesas atgūšanas likums. Atbilstoši tam kredītņēmējs parāda atmaksai var piedāvāt savus risinājumus un maksājumu grafiku. Lai gan parādu piedzinējiem šie ierosinājumi noteikti nav jāpieņem, tie nereti palīdz radīt kompromisu.

Vienlaikus, lai atrastu piemērotāku risinājumu, vislabāk būtu vērsties nevis pie parāda piedzinējiem, bet gan pie kompānijas, no kuras ņemts kredīts. Ar to arī varat vienoties par noteiktu grafiku, kur varētu skaidri redzēt, cik jums jāmaksā katru mēnesi un kādā laika posmā parāds tiks atmaksāts.