Vai man pēc laulības šķiršanas ir tiesības pieprasīt īpašumu sadali? Tika veikta mutiska vienošanās par īpašumu sadali, bet pēc papīru parakstīšanas bijušais vīrs paziņo, ka neko neparakstīs.
Civillikuma 77. pantā noteikts, ka ne tiesa, ne notārs nešķir laulību, ja laulātie nav vienojušies par kopīgās mantas sadali.
Kaut arī no iepriekšminētā regulējuma varētu pirmšķietami secināt, ka laulību var izšķirt tikai reizē ar laulāto kopīgās mantas sadali, tomēr tā tas nav. Laulāto kopīgo mantu ir iespējams šķirt vairākos veidos:
Prasībai par laulāto kopīgās mantas sadali tiek piemērots Civillikuma 1895. pantā noteiktais noilguma termiņš (desmit gadi), tāpēc prasību par laulāto kopīgās mantas sadali var iesniegt tiesā arī vairākus gadus pēc laulības šķiršanas.
Kā piemēru var skatīt Latvijas Republikas Senāta Civillietu departamenta 2019. gada 26. jūnija spriedumu lietā Nr. SKC-157/2019. Aprakstošās daļas 3.1. punktā norādīts, ka laulība šķirta ar spriedumu, kurš ir stājies spēkā, bet tiesvedība par laulāto kopīgās mantas sadali turpinās.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!