Lasīšanai: 1 minūte

Līguma parakstīšana ar elektronisko parakstu

J
jautā:
12. novembrī, 2020
Anna

Labdien. Vai līgumu viena puse var parakstīt ar elektronisko parakstu un otra ar roku? Šajā gadījumā jāglabā abas dokumenta versijas?

A
atbild:
17. novembrī, 2020

Atbilstoši Elektroniska dokumentu likuma 3. pantam, otrai daļai elektroniskais dokuments uzskatāms par pašrocīgi parakstītu, ja tam ir drošs elektroniskais paraksts.

Ja līgumu paraksta elektroniski, tad tas ir elektroniskais dokuments (atbilstoši Elektroniska dokumentu likuma 3. pantam, pirmajai daļai).

Tātad, lai līgums juridiski būtu spēkā, abām pusēm ir jāvienojas par tā formu un parakstīšanas veidu. Elektroniskais paraksts ir nepieciešams abām pusēm.