Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja nav deklarēts dzīvoklī, kuru pārdod

J
jautā:
11. novembrī, 2020
Sergejs

Labdien! Vēlos nopirkt dzīvokli, bet saimnieks tajā nav deklarēts. Vai tas ir iespējams? Paldies.

A
atbild:
16. novembrī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Saskaņā ar Civillikuma 994. pantu par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā. Pērkot dzīvokli, svarīgi ir, vai tas pieder konkrētam cilvēkam, no kura vēlaties nopirkt dzīvokli, nevis vai viņš tajā ir deklarējies. Iespējams, viņam pieder vairāki īpašumi, un viņš dzīvo citur, kur, kā nosaka Dzīvesvietas deklarēšanas likums, ir sasniedzams tiesiskajās attiecībās ar valsti un pašvaldību.