TĒMA: Veselība

Jāvēršas pie rehabilitologa

J
jautā:
10. novembrī, 2020
Helena

Labdien! Manam bērnam ir 1,5 mēneši. Ārsts neirologs veselības centrā “Ķengarags” valsts finansētās vizītes laikā uzrakstīja nosūtījumu uz muguras masāžu (10 reizes) sakarā ar plecu daļas tonusu un palielinātu šķidruma daudzumu galvā pec neirosonografijas rezultātiem. Toties masiere VC “Pļavnieki” man teica, ka neirologs ir tiesīgs uzrakstīt nosūtījumu uz 5 masāžām. Tikai rehabilitologs ir tiesīgs norīkot uz 10 reizēm. Kuram ir taisnība?

A
atbild:
01. februārī, 2021

Medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu mērķis ir nodrošināt personām ar noteiktiem funkcionāliem ierobežojumiem šo ierobežojumu mazināšanu vai novēršanu, kā arī komplikāciju riska novērtēšanu un mazināšanu.

Izvērtēt nepieciešamību saņemt medicīnisko rehabilitāciju var šādas medicīnas personas:

  • fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts;
  • psihiatriskās palīdzības gadījumā – psihiatrs vai bērnu psihiatrs;
  • narkoloģiskās palīdzības gadījumā – narkologs;
  • ģimenes ārsts vai speciālists, ja nepieciešami funkcionālā speciālista sniegti rehabilitācijas pakalpojumi līdz pieciem apmeklējumiem.

Ja pakalpojumu nepieciešams saņemt vairāk par piecām reizēm, aicinām vērsties pie rehabilitologa, kurš, izvērtējot pacienta veselības stāvokli, izveido rehabilitācijas plānu, kurā nosaka pakalpojuma saņemšanas veidu un skaitu.