Lasīšanai: 1 minūte

Amata nosaukums darba līgumā

J
jautā:
09. novembrī, 2020
Evita

Labdien! Profesiju klasifikatorā norādīts amats “Ielu kaisīšanas/ automobiļa VADĪTĀJS” kods: 8332 07, kā pareizi darba līgumā jānorāda amata nosaukums saskaņā ar Profesiju klasifikatoru, ja darbinieks veiks ielu kaisīšanas automobiļa vadītāja pienākumus?

A
atbild:
23. novembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba līgumā darbinieka ieņemamā amata nosaukumu parasti norāda atbilstoši uzņēmumā apstiprināto amata vietu nosaukumiem (štatu sarakstam). Amatu nosaukumi var pilnībā atbilst profesiju klasifikatorā norādītajiem vai būt atvasināti no tiem. Konkrētajā gadījumā amata nosaukums var būt vienāds ar profesiju klasifikatorā norādīto – Ielu kaisīšanas automobiļa vadītājs. Savukārt līguma ailē “profesijas kods” būtu norādāms attiecīgais amata kods no Profesiju klasifikatora.