Par dzīvokļa pirkuma darījumu

J
jautā:
09. novembrī, 2020
Eriks

Labdien. Šobrīd ir pārrunas par dzīvokļa pirkšanu ar pārdevēju. Vienīgais papildu nosacījums no pārdevēja, ka viņš vēl vēlas uzturēties pēc dzīvokļa pārdošanas dzīvoklī 7 mēnešus. Saprotams, ka pirkuma līgumā tas būtu jāatrunā, t.sk. komunālo maksājumu, nekustamā īpašuma nodokļa apmaksas kārtība, deklarēšanās tiesības. Mans jautājums: beidzoties šiem 7 mēnešiem, vai pārdevējs var kādā veidā uzturēties vēl ilgāk dzīvoklī, nekā noteikts līgumā? Piemēram, pienāk izvākšanās diena, bet pārdevējs vienkārši ieslēdzies dzīvoklī un atsakās kontaktēties? Vai šādu situāciju var risināt tikai tiesas ceļā, vai iespējams nekavējoties izsaukt tiesībsargus?

A
atbild:
16. novembrī, 2020

Ja izveidojas situācija, kad pārdevējs neatbrīvo dzīvokļa īpašumu līgumā noteiktā termiņā, tad saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 44. pantu personas, kas patvarīgi – bez dzīvojamās telpas īres līguma noslēgšanas – aizņēmušas dzīvojamās telpas, izliek tiesas ceļā bez citas dzīvojamās telpas ierādīšanas, piedzenot visus zaudējumus, kas saistīti ar telpu nelikumīgu aizņemšanu un izlikšanu no tām.