Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma naudas aprēķinu jāprasa skaidrot darba devējam

J
jautā:
08. novembrī, 2020
Gita

Labdien. Gribēju jautāt, ja aprēķināta atvaļinājuma nauda par piecām darba dienām 140 eiro, man ir arī apgādājamais, vai likumīgi, ka atvelk tik daudz, ka saņemu 90 eiro no atvaļinājuma naudas?

A
atbild:
23. novembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma naudai tieši tāpat kā darba algai vai prēmijai tiek piemēroti nodokļu atvilkumi, ievērojot apgādībā esošas personas. Mūsdienās to rēķina, izmantojot grāmatvedības programmas, kurās ir ietverta visa nepieciešamā informācija par darbinieku.

Komentēt konkrēto situāciju nav iespējams, jo nav zināma nepieciešamā informācija par darba līguma nosacījumiem, tostarp darba algu, nostrādāto laiku, aprēķināto vidējo izpeļņu.

Taču jums ir tiesības vērsties pie darba devēja ar lūgumu izskaidrot atvaļinājuma naudas aprēķinu