BKA pēc bērna 1,5 gadu vecuma sasniegšanas neapmaksā

J
jautā:
14. oktobrī, 2020
Eva

Labdien! Vai saņemšu apmaksātu bērna kopšanas atvaļinājumu, ja nebiju darba attiecībās, kad piedzima pirmais bērniņš? Tagad esmu darba attiecībās: vai varu doties bērna kopšanas atvaļinājumā (ja nemaldos, šo iespēju var izmantot, līdz bērns sasniedzis 7 gadus)? Darba attiecības uzsāku, kad bērniņam bija 1 gads un trīs mēneši. No valsts saņēmu tikai 171 eiro katru mēnesi līdz 1,5 gadu vecumam.

A
atbild:
29. oktobrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājumu darbiniekam ir tiesības izmantot abiem bērna vecākiem, līdz bērns ir sasniedzis 8 gadu vecumu. To nosaka Darba likuma 156. pants.

Tomēr šis atvaļinājums jūsu gadījumā nebūs ne darba devēja, ne valsts apmaksāts.

Proti, tas nozīmē, ka šādā gadījumā par bērna kopšanas atvaļinājuma laiku netiek piešķirts vecāku pabalsts. Tāpat arī šī atvaļinājuma periodu nav jāapmaksā darba devējam, jo neviens likums šādu pienākumu neuzliek.