Lasīšanai: 1 minūte

Vai pedagogam var samazināt slodzi

J
jautā:
12. oktobrī, 2020
Tatjana

Labdien! Esmu sporta skolotāja pirmsskolas izglītības iestādē, pirms bērna kopšanas atvaļinājumā man bija pilna slodze, tagad darba devējs man piedāvā tikai 0,8 ar pamatojumu, ka vajag cilvēku, kas mani aizvietos, ja mans bērns slimos. Cik tas ir likumīgi?

A
atbild:
29. oktobrī, 2020
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Saskaņā ar Darba likuma 97. pantu “darbinieks un darba devējs var grozīt darba līgumu, savstarpēji vienojoties”. Proti, šis pants paredz, ka darba līguma grozījumos jābūt ietvertai visai tai informācijai, kas noteikta Darba likuma 40. pantā. Ja darbinieks piekrīt un paraksta tarifikāciju, tātad piekrīt darba līguma grozījumiem, tai ir juridisks spēks un tā ir uzskatāma par sākotnējā darba līguma sastāvdaļu. Šāda veida vienošanās dokumentā nav jāizklāsta slodzes samazināšanas iemesli.