Kam paredzēts bezdarbnieka palīdzības pabalsts

J
jautā:
17. septembrī, 2020
Ērika

Kam paredzēts 180 eiro lielais bezdarbnieka pabalsts sakarā ar Covid-19?

A
atbild:
22. septembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jūsu jautājums acīmredzot ir par bezdarbnieka palīdzības pabalstu, ko var saņemt šogad, ja beidzies bezdarbnieka pabalsta izmaksas laiks un darbu nav izdevies atrast.

Bezdarbnieka palīdzības pabalsts ir noteikts šogad likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” saistībā ar Covid-19. Tas attiecas uz bezdarbnieka pabalsta saņēmējiem, kuriem pabalsta izmaksas termiņš beidzas šogad pēc tam, kad valstī tika izsludināta ārkārtējā situācija.

Ja iepriekš piešķirtā bezdarbnieka pabalsta izmaksas periods beidzas 2020. gada 12. martā vai vēlāk, bet ārkārtējās situācijas radīto apstākļu dēļ nav iespējams atgriezties darbā vai gūt ienākumus no saimnieciskās darbības un saglabājas bezdarbnieka statuss, tad Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā var pieprasīt bezdarbnieka palīdzības pabalstu. Tā apmērs visiem ir vienāds – 180 eiro mēnesī.

Bezdarbnieka palīdzības pabalstu:

  • piešķir no nākamās dienas, kad beidzas bezdarbnieka pabalsta izmaksa;
  • piešķir un izmaksā uz laiku ne ilgāku par 4 mēnešiem un ne ilgāk kā līdz 2020. gada 31. decembrim;
  • mēnesim paredzēto pabalstu  piešķir procorcionāli dienu skaitam, par kuru tas izmaksājams;
  • pārtrauc izmaksāt, ja zaudēts bezdarbnieka statuss.

Piemēram. Bezdarbnieka pabalsts piešķirts līdz 2020. gada 22. septembrim. Palīdzības pabalstu piešķirs no 2020. gada 23. septembra līdz 2020. gada 31. decembrim.

Lai saņemtu bezdarbnieka palīdzības pabalstu, ir jāiesniedz iesniegums VSAA.