TĒMA: Satiksme

Vai drīkst pārbūvēt transportlīdzekli

J
jautā:
07. septembrī, 2020
Raimonds

Vai ir atļauts automašīnas virsbūvi pārbūvēt par tādas pašas uzbūves stiklšķiedras (karbona) virsbūvi?

A
atbild:
17. septembrī, 2020

Saskaņā ar Ministru kabineta 2004. gada 17. augusta noteikumu Nr. 725 “Transportlīdzekļu pārbūves noteikumi” 9. punktu vieglajam automobilim (izņemot sporta automobiļus) aizliegts:

9.1. veikt izmaiņas virsbūves konstrukcijā, ja to dēļ mainās virsbūves tehniskie parametri (piemēram, garums, platums, augstums) vai vizuālais izskats. Šī prasība neattiecas uz papildu aprīkojuma (gaisa aptecētāju – spoileru, antispārnu) uzstādīšanu un riteņu arku paplašināšanu;

9.6. nomainīt virsbūvi pret citas markas vai tās pašas markas cita modeļa vai tipa virsbūvi (virsbūves tips atbilst valsts standartam LVS 87 “Transportlīdzekļu tipi un to definīcijas”).

Ņemot vērā minēto, secināms, ka nomainīt transportlīdzekļa virsbūvi (mainot tās izgatavošanas materiālu) nav atļauts.

Taču, lai pilnīgi precīzi pārliecinātos par sava transportlīdzekļa pārbūves ieceres atbilstību normatīvo aktu prasībām, aicinām jūs vērsties CSDD ar attiecīgu informācijas pieprasījumu.