TĒMA: Mājoklis

Vai maznodrošinātai personai ir tiesības saņemt pašvaldības dzīvokli

J
jautā:
06. septembrī, 2020
Dace

Labdien! Vai Rīgā dzīvojošai maznodrošinātai personai ir tiesības saņemt pašvaldības dzīvokli, ja mainās dzīvokļa īpašnieks? Persona ir deklarēta savā šībrīža dzīvesvietā un reāli tur arī dzīvo. Paldies!

A
atbild:
08. septembrī, 2020
Rīgas dome
Mājokļu un vides departaments

Dzīvojamās telpas īpašnieka maiņa nevar būt par pamatu tam, lai maznodrošināta persona tiktu reģistrēta pašvaldības palīdzības saņemšanai dzīvokļa jautājumu risināšanā. Saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” normām jaunajam dzīvokļa īpašniekam ir saistoši ar iepriekšējo dzīvokļa īpašnieku noslēgtie īres līgumi. Saskaņā ar likumu “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”, likumu “Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām dzīvojamām mājām” un Rīgas domes 2015. gada 9. jūnija saistošajiem noteikumiem Nr. 153 “Par reģistrācijas un palīdzības sniegšanas kārtību dzīvokļa jautājumu risināšanā” maznodrošinātas personas statuss ir tikai viens no kritērijiem, bet ne vienīgais, lai atzītu personas tiesības saņemt palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā. Uz pašvaldības palīdzību var pretendēt maznodrošināta persona (bet ne vienmēr personai jābūt maznodrošinātai), kura nonākusi kādā no situācijām, kuras atrunātas iepriekšminētajos normatīvajos aktos. Lai saņemtu papildu informāciju, iesakām zvanīt uz tālruni 67474700.