Lasīšanai: 1 minūte

Izdienas pensiju pārtrauc maksāt bezdarbnieka pabalsta saņēmējam

J
jautā:
03. septembrī, 2020
Viktorija

Labdien! Ja saņemu izdienas pensiju un vienlaikus strādāju, vai drīkstēšu saņemt bezdarbnieka pabalstu pēc darba attiecību izbeigšanas? (Ar nosacījumu, ka uz bezdarbnieka pabalsta saņemšanas laiku lūgšu pārtraukt izdienas pensijas izmaksu.)

A
atbild:
10. septembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja piešķirts bezdarbnieka statuss, tad var saņemt bezdarbnieka pabalstu. Taču izdienas pensiju nemaksā laikā, kad saņem bezdarbnieka pabalstu. Konkrētās profesijas izdienas pensijas likumā ir noteiktas izdienas pensionāra tiesības šādā situācijā. Piemēram, likumā “Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm” noteikts, ka izdienas pensijas izmaksu pārtrauc laikā, kad izdienas pensijas saņēmējs saņem bezdarbnieka pabalstu.