Lasīšanai: 1 minūte

Vai drīkst dzīvot svešā īpašumā

J
jautā:
02. septembrī, 2020
Juris

Labdien! Man ir jautājums: ja es nevaru atrast īpašnieku un īpašnieks neliekas ne zinis par šo māju, vai es drīkstu šajā īpašumā dzīvot? Un, ja pēkšņi parādās īpašnieks, vai viņš drīkst mani izlikt, ja esmu sakārtojis īpašumu?

A
atbild:
04. septembrī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Civillikuma 927. pants nosaka: īpašums ir pilnīgas varas tiesība par lietu, t. i., tiesība valdīt un lietot to, iegūt no tās visus iespējamos labumus, ar to rīkoties un noteiktā kārtā atprasīt to atpakaļ no katras trešās personas ar īpašuma prasību.

Likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 44. pants noteic, ka personas, kas patvarīgi (bez dzīvojamās telpas īres līguma noslēgšanas) aizņēmušas dzīvojamās telpas, izliek tiesas ceļā bez citas dzīvojamās telpas ierādīšanas, piedzenot visus zaudējumus, kas saistīti ar telpu nelikumīgu aizņemšanu un izlikšanu no tām.