Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Tauvas joslas izmantošana

J
jautā:
19. augustā, 2020
Pēteris

Labdien! Vai es esmu tiesīgs aizliegt personai braukt ar smago tehniku pa tauvas joslu (upes malu)? Upes mala pieder valstij, bet es dzīvoju turpat, esmu iekopis saimniecību un nevienam neliedzu tur iet, tikai neļauju braukt smagajai tehnikai, jo viss tiek sabojāts: tur ir mīksta grunts. Viss grimst iekšā. Vai pašvaldība var aizliegt braukt smagajai tehnikai?

A
atbild:
25. augustā, 2020

Saskaņā ar Zvejniecības likuma 1. panta 6. punktu tauvas josla ir sauszemes josla gar ūdeņu krastu, kas paredzēta ar zveju vai kuģošanu saistītām darbībām un kājāmgājējiem. Tātad, ja attiecīgās kravas tehnikas pārvietošanās pa tauvas joslu nav saistīta ar minētajām darbībām, tad šāda pārvietošanās nav atļauta.