Ja personai ir pamatotas aizdomas, ka draudi var tikt īstenoti dzīvē

J
jautā:
10. augustā, 2020
Santa

Ko darīt situācijā, ja konkrēta persona draud nodarīt smagus miesas bojājumus un pat nogalināt? Draudēts tiek ļoti daudz. Cilvēks nav draudus īstenojis, bet ir ļoti liela pārliecība, ka, satiekot konkrēto personu, tiks nodarīti vismaz smagi miesas bojājumi vai vēl vairāk. Konkrētā situācija nav ne finansiāls strīds, ne sadzīvisks strīds, bet vienkārši kompleksi.

A
atbild:
28. augustā, 2020
Linda Ņikona
LV portāls

Ja personai ir pamatotas aizdomas, ka draudi var tikt īstenoti dzīvē, jāvēršas Valsts policijā un jāraksta iesniegums.

Saskaņā ar Krimināllikuma 132. pantu par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Vēlams, lai apdraudētā persona fiksētu sistemātiski izteiktos draudus (pierādījumu vākšana), piemēram, saglabātu mobilajā telefonā īsziņas ar izteiktajiem draudiem vai jebkuru citu saraksti, ierakstītu sarunas, pieaicinātu lieciniekus, tātad vāktu pierādījumus par to, ka personai tiek draudēts.

Rakstisku iesniegumu Valsts policijai var uzrakstīt:

Iesniegumā jānorāda:

  • detalizēta informācija par notikumu;
  • kādā veidā ir aizskartas jūsu tiesības;
  • cita informācija, kas varētu būt noderīga nozieguma vai pārkāpuma atklāšanai;
  • savi personas dati un adrese, ja ir iespējams, arī kontakttālrunis.

Ja palīdzība ir nepieciešam tūlītēji un gaidīt nevar, jāzvana Valsts policijai vai pašvaldības policijai.

Ja ir nodarīti miesas bojājumi, jāvēršas arī pie ģimenes ārsta, kas tos piefiksēs. Jautājumā minētā ārsta apstiprinājuma kopija noteikti arī ir pievienojama iesniegumam policijai, jo tiks uzskatīta par pierādījumu.