Ja pēc BKA ir nodoms darba attiecības neturpināt

J
jautā:
07. augustā, 2020
Daiga

Labdien! Vēlējos uzdot jautājumu par darba pārtraukšanu pēc bērna kopšanas atvaļinājuma. Ja tas notiek pēc paša gribas vai pušu vienošanās, cik ātri var rakstīt iesniegumu? Un kad tas stāsies spēkā? Vai pēc BKA vēl būs jāpastrādā kāds laiks, lai rakstītu atlūgumu?

A
atbild:
21. augustā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbinieka uzteikuma (Darba likuma (DL) 100. pants) termiņš vispārēji ir viens mēnesis. Turklāt uzteikumu darbinieks iesniegt var gan slimības, gan atvaļinājuma, gan bērna kopšanas atvaļinājuma laikā, ievērojot minēto nosacījumu.

Arī izsakot darba devējam priekšlikumu slēgt vienošanās līgumu par darba attiecību izbeigšanu (DL 114. pants), būtu ieteicams laikus: ievērojot to pašu viena mēneša termiņu.

Tas dos iespēju darba devējam gan sagatavot vienošanās līguma dokumentus, gan laikus parūpēties par jauna darbinieka atrašanu. Un abos gadījumos pēc BKA beigām nebūs jāatgriežas darbā.