Tiesības saņemt sapulces audioierakstu

J
jautā:
04. augustā, 2020
Toms

Labdien! Pirms kāda laika piedalījos sapulcē, kuras laikā tika veikts audioieraksts, balstoties uz Datu aizsardzības regulu. Ja audioieraksts tika veikts visu sapulces laiku un ieraksta veikšanai tika dota atļauja, vai man kā sapulces dalībniekam ir tiesības saņemt šo audioierakstu?

A
atbild:
07. augustā, 2020

Fizisko personu datu apstrādi Latvijā, līdzīgi kā citās Eiropas Savienības valstīs, reglamentē Vispārīgā datu aizsardzības regula 2016/679 un Latvijas Republikas nacionālie normatīvie akti. Līdz ar to sapulces organizētājs pirms ieraksta veikšanas ir ieguvis visu sapulces dalībnieku piekrišanu (regulas 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts), pamatojot šāda ieraksta veikšanas nepieciešamību un mērķi. Tādējādi datu apstāde (audioieraksts) sapulces organizēšanai tika realizēta ar konkrētu mērķi, kuram arī piekrita sapilces dalībnieki. Jautājumā ir lūgts sniegt viedokli, vai jums kā sapulces dalībniekam ir tiesības veikt citu sapulces dalībnieku datu apstrādi. Šajā sakarā paskaidrojam, ka sapulces organizētājs jums ir tiesīgs izsniegt tikai jūsu personas datus (regulas 15. panta 3. punkta izpratnē), t. i., tikai jūsu balss ierakstu. Citu sapulces dalībnieku balss ieraksti būtu anonimizējami. Citu sapulces dalībnieku datu izpaušana šādā situācijā nebūs tiesiska, ja vien attiecīgie sapulces dalībnieki tam jau iepriekš nav devuši savu piekrišanu vai ja šādai datu izpaušanai nav noteikts cits tiesiskais pamats.