Ģimene ar bērnu dzīvo mājā, kas pieder tēvam, meita ar tēvu neuztur nekādus kontaktus, tēvs taisās pārdot māju. Vai meitai ir kādas tiesības uz māju? Un kur griezties jautājumā par dzīvesvietu, ja nav citas dzīvesvietas.
Civillikuma 927. pants nosaka, ka “īpašums ir pilnīgas varas tiesība pār lietu, tas ir, tiesība valdīt un lietot to, iegūt no tās visus iespējamos labumus, ar ko rīkoties un noteiktā kārtā atprasīt to atpakaļ no katras trešās personas ar īpašuma prasību”. Citiem vārdiem sakot, īpašums ir absolūta tiesība, un ikvienai trešajai personai ir pienākums atturēties no īpašuma aizskaršanas, un trešā persona nevar ietekmēt īpašnieka tiesības, t.sk. rīkoties ar šo īpašumu, ieskaitot arī atsavināšanu (pārdošanu). Tātad tēva gribu pārdot savu nekustamo īpašumu (māju) meita juridiski nevar ietekmēt.
Likums “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” nosaka, ka palīdzību pašvaldībā var saņemt šajā likumā noteiktās personas, kuras ar pašvaldības domes vai tās deleģētas institūcijas lēmumu atbilstoši šā likuma noteikumiem atzītas par tiesīgām saņemt palīdzību.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!