Lasīšanai: 1 minūte

Piedziņas vēršana uz SIA kapitāldaļām

J
jautā:
07. jūlijā, 2020
Vineta

Labdien! Vai tiesu izpildītājs var vērst piedziņu uz manu SIA par maniem personīgajiem parādiem? Vai tā ir bieža prakse? Paldies!

A
atbild:
20. jūlijā, 2020
Marika Mure
juriste

Ņemot vērā, ka sabiedrība ar ierobežotu atbildību (turpmāk – SIA) atbilstoši Komerclikuma 137. pantam neatbild par dalībnieka, t. i., jūsu kā fiziskas personas saistībām, zvērinātam tiesu izpildītājam nav tiesību vērst piedziņu uz SIA piederošu mantu.

Taču saskaņā ar Civilprocesa likuma 557. pantā noteikto zvērinātam tiesu izpildītājam ir tiesības vērst piedziņu uz parādnieka kapitālsabiedrības kapitāla daļām. To apķīlāšanas un pārdošanas kārtība noteikta Civilprocesa likuma 580.4 pantā.

Tiesu izpildītāju darbībā tā nav ļoti izplatīta prakse, tomēr tiek izmantota, īpaši gadījumos, ja parāda piedziņa ar citiem piespiedu izpildes līdzekļiem (naudas līdzekļi kredītiestādēs, darba samaksa u. tml.) nav iespējama.