Ja apbedīšanas pabalstu izņēmis ģimenes loceklis, kurš nesedza apbedīšanas izmaksas

J
jautā:
01. jūlijā, 2020
Anna

Pilnā apmērā apmaksāju mātes bēres (par ko arī ir dokumenti no apbedīšanas biroja). Bet brālis, izmantojot to, ka viņam uz rokas bija miršanas apliecība, pieprasīja VSAA pabalstu sev. Vai varu kaut ko izdarīt?

A
atbild:
19. augustā, 2020
Gatis Graustiņš
juriskonsults

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras apbedīšanas pabalsts tiek piešķirts personai, kura faktiski uzņēmusies apbedīšanu. Ja apbedīšanu veic viena persona, bet cita saņem par to pabalstu, tad ir konstatējama neatļauta darbība – pabalstu saņēmusi persona, kura faktiski nav uzņēmusies veikt apbedīšanu. Līdz ar to pastāv pamats zaudējumu atlīdzības piedziņai no brāļa par labu jums.

Ja brālis nepiekrīt iepriekš minēto pabalstu atdot jums labprātīgi, tad jūs varat vērsties tiesā par jums radīto zaudējumu piedziņu. Atbilstoši Civilprocesa likuma 93. panta pirmajai daļai, vēršoties tiesā, jums būs nepieciešami pierādījumi, kas apliecina jums radušos izdevumus, un apliecinājums, par to ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pabalsts ir izmaksāts jūsu brālim.