Lasīšanai: 1 minūte

Nakts darba stundas

J
jautā:
14. jūnijā, 2020
Anžela Aņisimova

Darba laiks ir no 22.00 līdz 7.00. Viena stunda ir pusdienas. Cik nakts stundu sanāk šajā gadījumā?

A
atbild:
26. jūnijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ar nakts laiku saprotams laika posms no pulksten 22.00 līdz 6.00. To nosaka Darba likuma 138. pants. Darbiniekam, kas veic nakts darbu, ir jāsaņem piemaksa ne mazāk kā 50% apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, – piemaksa ne mazāk kā 50% apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu. To paredz Darba likuma 67. pants kā materiālu kompensāciju par darbu, kas jāveic, novirzoties no cilvēka normālā bioloģiskā ritma.

Konkrētajā gadījumā darbinieks nakts darbu veic 7 stundas.