Mantojuma saņemšana

J
jautā:
03. jūnijā, 2020
Laura

Labdien! Mana patēva mamma nomira pirms 20 gadiem, viņa tēvs jau sen ir miris. Palika māja. Uz mantojumu nepieteicās neviens no abiem dēliem, citu bērnu nav, bet patēvs maksā nodokli katru gadu. Ir arī tur deklarējies. Viņam un brālim to māju nevajag. Patēvs saka, lai kārtoju sev. Kur un pie kā jāvēršas, lai saprastu, kas īsti notiek ar to māju pēc dokumentiem, kam tā pieder? Un vai es šo māju varu pārrakstīt uz sava vārda? Kādi dokumenti vajadzīgi? Kādas ir izmaksas? Patēvam ir arī mājās grāmata. Patēva brālim arī to māju nevajag. Patēvs ir oficiāli laulājies ar manu mammu.

A
atbild:
26. jūnijā, 2020

Īpašumtiesību piederību uz attiecīgo nekustamo īpašumu jūs varat pārbaudīt Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā. Attiecīgi, lai noskaidrotu, kurām personām ir tiesības uz minēto mantojumu (ja tāds nav bijis izsludināts), jums jāvēršas pie notāra. Nevaram sniegt jums ziņas par izmaksām, jo katra procesa izmaksas ir individuālas.