Valsts sociālie pabalsti topošajai māmiņai no 2020. gada 1. septembra

J
jautā:
03. jūnijā, 2020
Evija

Labdien! Jautājums par maternitātes pabalstu un citiem pabalstiem. Tātad pirms tam ir bijis 9 mēnešus ilgs bezdarbnieka pabalsts. 01.03.20. noslēgts darba līgums. 03.01.21. plānots iet dekrēta atvaļinājumā, marta sākumā dzemdības. Vai pienāksies maternitātes pabalsts un citi pabalsti?

A
atbild:
25. jūnijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tiesības uz maternitātes pabalstu no 2020. gada 1. septembra būs personām, par kurām Latvijā ir veiktas vai bija jāveic obligātās iemaksas maternitātes apdrošināšanai:

  • ne mazāk kā 3 mēnešus pēdējo 6 mēnešu periodā pirms mēneša, kurā iestājies apdrošināšanas gadījums (grūtniecības atvaļinājuma pirmā diena) vai
  • ne mazāk kā 6 mēnešus pēdējo 24 mēnešu laikā.

Nosakot tiesības uz maternitātes pabalstu, primāri nosaka atbilstību kvalifikācijas perioda nosacījumiem, t. i., nosaka, vai par personu obligātās iemaksas ir veiktas noteikto laika periodu.

Līdzīgi ir ar tiesībām uz vecāku pabalstu.

No 2020. gada 1. septembra tiesības uz vecāku pabalstu ir personām, par kurām Latvijā ir veiktas vai bija jāveic obligātās iemaksas vecāku apdrošināšanai:

  • ne mazāk kā 3 mēnešus pēdējo 6 mēnešu periodā pirms mēneša, kurā iestājies apdrošināšanas gadījums (datums, no kura piešķir vecāku pabalstu) vai
  • ne mazāk kā 6 mēnešus pēdējo 24 mēnešu laikā.

Nosakot tiesības uz vecāku pabalstu, primāri nosaka atbilstību kvalifikācijas perioda nosacījumiem, t. i., nosaka, vai par personu obligātās iemaksas ir veiktas noteikto laika periodu.

Atbilstoši jūsu norādītajai informācijai jums tiks izmaksāts gan maternitātes pabalsts, gan vecāku pabalsts.

Bērna kopšanas pabalsts, vienreizējais bērna piedzimšanas pabalsts, kā arī ģimenes valsts pabalsts tiek izmaksāts visu jaundzimušo bērnu vecākiem (vienam vecākam).

Vairāk informācijas var atrast VSAA tīmekļa vietnes sadaļā “Vecākiem”.