TĒMA: Vide

Ja regulāri tiek pārkāpts braukšanas ātrums

J
jautā:
01. jūnijā, 2020
Raitis Kvetkovskis

Labdien! Dzīvoju Jelgavas novada Glūdas pagastā, Viesturciemā. Bijušajā dārzkopības sabiedrībā. Glūdas pagasts no pagājušā gada septembra sadarbībā ar Jelgavas Autobusu parku ieviesa sabiedriskā transporta līniju cauri Viesturciemam. Lai nodrošinātu netraucētu autobusu satiksmi, pašreizējais grants ceļš tiek uzturēts krietni labākā kārtībā nekā līdz šim, attiecīgi arī privātā transporta īpašnieki novērtē gludo ceļa segumu un pārvietojas pa to ar krietni lielāku ātrumu nekā līdz šim. Pašvaldība gan uzlika 30 km/h ātruma ierobežojošo zīmi, bet lielākā daļa braucēju to ignorē, jo ceļa seguma kvalitāte ļauj braukt arī ar 50 km/h un pat lielāku ātrumu, tā saceldami lielus putekļu mākoņus, kuri nogulst uz ceļmalas īpašumu zālāja, citiem augiem un ogām, dārza mēbelēm, veļas, kura izkārta žūt, utt. Vai nav kādi principiāli noteikumi, kuri noteiktu, ka apdzīvotas vietas centrālajai ielai, ja pa to iet sabiedriskā satiksme, obligāti jābūt asfaltētai? Pašvaldība pagājušajā gadā nolēja grants segumu ar pretputes vielu, pat divas reizes, bet tas maz līdz. Pēc kārtējās greiderēšanas putekļi atkal lido griezdamies. Par šo jautājumu rakstīju Glūdas pagasta pārvaldes vadītājai Silvijai Zilbertei, saņēmu ļoti izsmeļošu situācijas aprakstu, kurā bija tikai atrunas un neviena vārda par iespējamajiem situācijas risinājumiem.

A
atbild:
08. jūnijā, 2020

Ņemot vērā jautājumā izklāstīto, jāsecina, ka ar līdzīgām problēmām sabiedrība saskaras regulāri. Piemēram, LV portāla rakstā “Par ātrumvaļņiem, kontroli un vadītāju apzinīgumu” ir apskatīta jautājumā minētā problemātika un arī sniegti komentāri. Ja attiecīgais ceļš ir pašvaldības ceļš (uzturēšanu nodrošina attiecīgā pašvaldība), tad tā savu finansiālo iespēju robežās izvērtē šī ceļa posma pārbūves iespējas. Normatīvajā regulējumā nav noteikts, ka minētais ceļš obligāti jāpārbūvē par ceļu ar asfaltbetona segumu, ja pa to tiek realizēta sabiedriskā transporta kustība. Lai atrisinātu ātruma pārsniegšanas problēmu, jums ar iesniegumu jāvēršas ceļu policijā.