Lasīšanai: 1 minūte

No vecvecāku dāvinātas naudas nodoklis nav jāmaksā

J
jautā:
01. jūnijā, 2020
Mihails

Vecmamma ar vectēvu uzdāvinājuši man 26 000 eiro dzīvoklim: ar pārskaitījumu no saviem kontiem – attiecīgi 10 000 un 16 000 eiro , kā maksājuma mērķi norādot “dāvana”. Vai man ir jāmaksā kaut kādi nodokļi no šīs summas vai tikai jādeklarē šī dāvana?

A
atbild:
08. jūnijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Dāvanas no fiziskajām personām ar nodokli neapliek, ja dāvinātāju ar nodokļa maksātāju saista radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē. Šie radi ir vecāki, brālis, māsa, vecvecāki, bērni, mazbērni, vecāku brālis/māsa, brāļa/māsas bērni. To nosaka likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

Ja dāvinājums pārsniedz 10 000 eiro gadā, tas nākamajā gadā jānorāda gada ienākumu deklarācijā kā neapliekams ienākums.