Lasīšanai: 1 minūte

Autostāvvietas lietošana

J
jautā:
17. maijā, 2020
Ints

Labdien! Kam ir pienākums un tiesības kontrolēt izsniegto automašīnas stāvēšanas atļauju lietošanu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas teritorijā, kur ir uzstādītas saskaņotas ceļa zīmes, ka stāvēšana atļauta tikai ar atļaujām: pašiem iedzīvotājiem (īpašniekiem), apsaimniekotājam (pārvaldniekam) vai pašvaldības policijai?

A
atbild:
25. maijā, 2020

Minētais jautājums var būt noteikts ar dzīvokļu īpašnieku lēmumu (līgumu) par kopīpašuma lietošanas kartības noteikšanu, t. i., šādas tiesības vai pienākumi var būt deleģēti apsaimniekotajam vai to var realizēt paši dzīvokļu īpašnieki. Taču fiksēt transportlīdzekļu novietošanas pārkāpumus un personas saukt pie administratīvās atbildības ir tiesīga pašvaldības policija.

Konstatējot ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, ieinteresētā persona ir tiesīga vērsties pašvaldības policijā.