TĒMA: Pensijas

Vai priekšlaicīgās pensijas saņēmējam, sākot strādāt, jāinformē VSAA

J
jautā:
16. maijā, 2020
Ingrīda

Labdien! Kā saprotu, ja priekšlaicīgās pensijas saņēmējs sāk strādāt, tad viņš saņems algu, bet pensiju – ne. Ja man, priekšlaicīgās pensijas saņēmējai, rastos izdevīga darba iespēja, piemēram, pastrādāt pusgadu, vai pēc darba attiecību pārtraukšanas priekšlaicīgā pensija tiks atkal izmaksāta? Vai pašam par visu jāinformē VSAA?

A
atbild:
22. maijā, 2020
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Ina Samoilova, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Tiesību normas noteic, ka VSAA priekšlaicīgās vecuma pensijas izmaksu pārtrauc ar dienu, kad priekšlaicīgās pensijas saņēmējs kļūst par obligāti sociāli apdrošinātu personu, pamatojoties uz citu valsts institūciju vai pensijas saņēmēja sniegto informāciju. Izmaksu atjauno ar dienu, kad persona zaudē sociāli apdrošinātās personas statusu.

Tādējādi, ja priekšlaicīgās pensijas saņēmējs uzsāk darba attiecības, VSAA saņem informāciju no Valsts ieņēmumu dienesta un pārtrauc pensijas izmaksu. Pēc darba attiecību pārtraukšanas un informācijas saņemšanas no VID pensijas izmaksa tiek atjaunota.