Lasīšanai: 1 minūte

Kas ir nakts darbs

J
jautā:
15. maijā, 2020
Varis

Darbs no 22 līdz 6 vai 7, atkarībā no grafika. 3 dienas strādā, 3 brīvas. Darba devējs rēķina, ka nakts darbs ir no 24 līdz 6, proti, 6 stundas. Vai viņam ir taisnība?

A
atbild:
18. maijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tā sauktais nakts darbinieks veic nakts darbu saskaņā ar maiņu grafiku. Ar nakts laiku saprotams laika posms no pulksten 22 līdz 6. To nosaka Darba likuma 138. pants.

Likumdevējs ir paredzējis, ka nakts darbs ir dārgāks, jo tā ir novirze no cilvēka normālā bioloģiskā ritma. Darbiniekam, kas veic nakts darbu, ir jāsaņem piemaksa ne mazāk kā 50% apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, – piemaksa ne mazāk kā 50% apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu. To paredz Darba likuma 67. pants.