Lasīšanai: 1 minūte

Izpildraksts jāiesniedz tiesu izpildītājam

J
jautā:
22. februārī, 2013
Larisa Berezova

Labdien. Pēc laulības šķiršanas tiesa piesprieda no laulātā par labu man piedzīt pusi no tiesas izdevumiem, ko viņš, protams, labprātīgi nav samaksājis. Vai šis neizpildītais spriedums kaut kur parādīsies vai arī vienīgais veids, kā man atgūt savu naudu, ir vērsties pie tiesu izpildītāja? Paldies.

A
atbild:
25. februārī, 2013
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome
Vidaga Daniševska, vecākā juriste

Par savas naudas atgūšanu Jums jāparūpējas pašai. Pēc tiesas sprieduma stāšanās spēkā prasītājam tiesas kancelejā jāsaņem divi dokumenti: tiesas spriedums un izpildraksts.

Izpildu rakstu izsniedz piedzinējam uz viņa rakstveida lūguma pamata tā tiesa, kurā tajā laikā atrodas lieta. Ja tiesas spriedums netiek labprātīgi pildīts, abi dokumenti kopā ar iesniegumu jāiesniedz zvērinātam tiesu izpildītājam atbildētāja dzīvesvietā. Izpildu dokumentu var iesniegt piespiedu izpildei 10 gadu laikā no tiesas vai tiesneša nolēmuma spēkā stāšanās dienas, ja likumā nav noteikti citi noilguma termiņi.