Lasīšanai: 1 minūte

Kad darba devējs drīkst veikt ieturējumus no algas

J
jautā:
21. aprīlī, 2020
Denis

Labdien! Es strādāju par autovadītāju, vienmēr cenšos braukt ļoti uzmanīgi, lai nesabojātu mašīnu. Es saprotu, ka bojājumi ir papildizmaksas kompānijai, bet mēs visi esam tikai cilvēki un kļūdas ir neatņemama cilvēka daļa. Kad braucu pie klienta, sliktā ceļa stāvokļa dēļ mašīnai tika salocīts dubļusargs. Tagad darba devējs saka man, ka no manas algas atvilks 400 eiro par remontu. Vai tas ir likumīgi? Es neko speciāli nebojāju, notika incidents darbā.

A
atbild:
24. aprīlī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Lai darba devējs būtu tiesīgs ieturēt no darbinieka algas radušos zaudējumus, ir jāpastāv šādiem apstākļiem:

  1. zaudējumu esamība;
  2. zaudējumu cēlonis ir darbinieka prettiesiska vainojama rīcība;
  3. darbinieks ir rakstveidā piekritis ieturējumu veikšanai no savas darba samaksas.

Ja kāds no priekšnoteikumiem nepastāv, ieturējumus darba devējs veikt nedrīkst. Šādu kārtību paredz Darba likuma 79. pants.