Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ar kontu pārskatiem var iepazīties iekšējais revidents

J
jautā:
20. aprīlī, 2020
Zaiga Zariņa

Labdien! Gribētu zināt, vai man kā dzīvokļa īpašniecei ir tiesības pieprasīt no DzĪKS bankas konta pārskatus par pēdējiem diviem gadiem. Konts ir viens uz vairākām mājām. Kam ir tādas tiesības?

A
atbild:
06. maijā, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

Saskaņā ar Kooperatīvo sabiedrību 57. panta noteikumiem finansiālā un saimnieciskās darbības revīzijai biedru kopsapulce var iecelt vienu vai vairākus revidentus, kas veic sabiedrības mantas un finanšu līdzekļu revīziju, pārbauda saimniecisko darbību; dod atzinumu par sabiedrības budžetu; izvērtē sabiedrības grāmatvedības un lietvedības darbu; sniedz ieteikumus par sabiedrības finansiālās un saimnieciskās darbības uzlabošanu. Attiecīgi iekšējais revidents var iepazīties ar bankas konta izrakstiem un citiem grāmatvedības dokumentiem un sniegt ziņojumu kooperatīvās sabiedrības biedriem.